Kategori: Genel   2.111 kez Okunmuş   Yorum Yok
13
Ara

Günümüzde artık hemen herkesin İngilizce bildiğini var sayarsak, ikinci bir dil öğrenmek oldukça önemli duruma geliyor. İkinci değil deyince de akla ilk gelen dil Almanca oluyor elbette. Bunun ilk nedeni de Almancanın İngilizceden sonra en çok konuşulan dil, hatta Avrupa kıtasın da en çok konuşulan dil olmasından kaynaklanıyor.

 

Avrupa’da yaşayan insanların Almanca konuşma oranına bakarak, Avrupa’nın çoğunda sadece Almanca ile anlaşabileceğinizi yukarıda söylediklerimden sonra düşünmeyin sakın. Zira Avrupa’da yaşayan insanların hepsi Almanca bilmiyor, ancak hepsi İngilizce biliyor. Benim demek istediğim Avrupa kıtasın da Almanca konuşan ülkelerin, İngilizce veya diğer dilleri konuşan ülkelerden daha fazla olduğu.

 

Bunun yanı sıra özellikle akademik çalışma yapan ya da yapmayı planlayan insanlar için de, Almanya ve Almanca oldukça önemlidir. Zira Almanya’da bilim, köklü üniversiteler ve bilim insanları ile oldukça gelişmiş durumda. Bu da, ülkemizde yetişen bilim insanlarının kaynak bulmada Almancaya muhtaç olmalarına sebep oluyor.

almanca öğrenme

almanca öğrenme

Bütün bunların yanı sıra bir işe girmek istediğinizde de karşınıza çıkan ilk sorulardan birisi de İngilizce dışında bir dil bilip bilmediğinizdir. Günümüzde herkes İngilizce bildiği için iş verenler daha nitelikli personel alabilme şansları olduğundan, bu şansı sonuna kadar kullanıyorlar. Bu sorudan sonra sorulan soru ise bu dilin nerede ve nasıl öğrenildiği oluyor genellikle.

 

Burada da başka bir kulvar çıkıyor orda. Yurtdışı dil eğitimi. Özellikle uluslararası ithalat ve ihracat yapan büyük ölçekli firmalarda karşılaşılan bu istek aslında hiç de mantıksız değil. Yurtdışı dil okullarında eğitim gören bir insan sadece dil öğrenmekle kalmayıp, gittiği ülkenin kültürünü de öğrendiği için firmanın görüştüğü yabancı insanlar ile daha rahat iletişim kurmasına sağladığından, şirketler yurtdışında dil eğitimi almış insanları tercih ediyor. Bütün bunların ışığında ikinci bir dil öğrenmek günümüz şartlarında zaruri bir ihtiyaç olarak göze çarpıyor.

 

Bu programların yanı sıra hem çalışıp hem de dil öğrenimi yapabileceğiniz programlar da mevcut. Örneğin, work and travel. Bu program basit olarak, Amerika’da bir iş yerinde çalışarak para kazanmanızı ve adından da anlaşılacağı üzere seyahat edebilmenize olanak sağlıyor.


Bu Yazıyı Paylaş
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz
yandaki bölümden yazıyı
arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
Yazar :

Yorum Yaz
İsminiz ( Gerekli )
E-Posta ( Gerekli )
Mesajınız
*

  • Sponsor1
  • Sponsor2
  • Sponsor3
  • Sponsor4
 0 Yorum  1.965 kez okunmuş
 0 Yorum  29.221 kez okunmuş
 0 Yorum  2.082 kez okunmuş
 0 Yorum  1.346 kez okunmuş
 0 Yorum  6.464 kez okunmuş
 0 Yorum  30.021 kez okunmuş
 0 Yorum  200.813 kez okunmuş
 0 Yorum  41.065 kez okunmuş
 0 Yorum  39.643 kez okunmuş
 0 Yorum  30.021 kez okunmuş
 0 Yorum  29.221 kez okunmuş
 0 Yorum  6.464 kez okunmuş
YurtdisiDilOkulu.gen.tr
SEO Destek : Seo seoskop  Css & Xhtml : Yurtdışı Dil Okulu"  Wordpress : Wordpress
Copyright 2016 - Bu siteden hiç bir yazı yada materyal izinsiz koplayanamaz ve kullanılamaz.